Data

Wrz 10 2021
Expired!

Czas

10:00 - 12:00

Narodowe Czytanie

Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Gminna Biblioteka Publiczna w Wojniczu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu serdecznie zapraszają na Akcję Narodowego Czytania organizowaną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę od 2012 roku. Została zainicjowana wspólnym czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Narodowe Czytanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Kinie Wawel w Wojniczu w dniu 10 września 2021r.

Prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji, tak napisał o tegorocznej lekturze „Moralności Pani Dulskiej”:

To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − seven =

Skip to content