Data

Maj 03 2022
Expired!

Czas

13:00 - 15:00

„Rowerem Szlakiem Pamięci” z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dla wszystkich miłośników aktywności ruchowej, ale także dla tych, którzy cenią sobie niezwykłe widoki oraz są ciekawi historii regionu, z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja została przygotowana  trasa rowerowa. Na uczestników wyzwania czekają nagrody.

Akcja zaplanowana została na 3 maja br. Przygotowana trasa prowadzi z wojnickiego rynku, gdzie będzie się mieściło biuro zawodów, na cmentarz wojenny nr 282 w Wojniczu (ulica Loretańska), następnie pod Pomnik Lotników Alianckich w Dębinie Łętowskiej. Kolejnymi punktami na trasie są dwa cmentarze wojenne z okresu I Wojny Światowej. Pierwszy jest cmentarz wojenny nr 284 w Dębinie Zakrzowskiej, natomiast drugi cmentarz wojenny nr 285 w Wojniczu (Cmentarz Komunalny w Wojniczu), z którego bezpośrednio kierujemy się do punku startu na płytę rynku, aby zamknąć trasę.

Aby wziąć udział w akcji należy zgłosić swój udział w biurze zawodów w dniu 3 maja w godz. od 13.00 do 14.00. Następnie trzeba przejechać wyznaczoną trasę i zrobić sobie zdjęcie z rowerem w wyznaczonych punktach oraz dostarczyć je do biura zawodów do godz. 15.00.

Dopuszczamy również zrzut ekranu z zapisanego treningu przejechanej trasy z aplikacji, z których będzie można odczytać przebieg przejechanej trasy wraz z mapą i oznaczeniem pokonania jej na rowerze. Pokonując naszą trasę uczestnicy będą mieli okazję zachwycić się pięknem okolicznych lasów i urokliwymi krajobrazami, a przy okazji poznają historię regionu i najważniejsze miejsca pamięci Narodowej w gminie Wojnicz.

Dla uczestników przewidziano nagrody, które będą losowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + four =

Skip to content