Mar 26 2022

Spektakl komediowy pt. „Poprawka”

Burmistrz Wojnicza, Grupa Teatralna Wpoprzek oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu zapraszają na spektakl komediowy pt. „POPRAWKA”

Opis spektaklu:
„Poprawka – czyli jak się pozbyć narzeczonej”, Bożeny Kupis-Kucharskiej jest współczesną komedią. Jej akcja toczy się w mieszkaniu trzypokoleniowej rodziny ( gdzie jej nestor – Zygmunt jest po rozwodzie
z żoną, mieszkającą osobno). Komedia w ciekawy i satyryczny sposób ukazuje ludzkie przywary i niektóre słabości.
O teatrze:
Teatr „Wpoprzek” powstał z inicjatywy Piotra Jasiaka – reżysera i opiekuna grupy oraz jego żony Marii Jasiak – na przełomie 2017 i 2018 roku. Od samego początku działa pod egidą Centrum Kultury w Pleśnej, gdzie najczęściej mają miejsce premiery widowisk teatralnych oraz próby.
Pierwsze publiczne wystąpienie pod szyldem teatru „Wpoprzek”, miało miejsce podczas Wieczoru Bożonarodzeniowej Poezji i Pieśni w Centrum Kultury, dnia 7 stycznia 2018r. Aktorzy wspólnie z chórem „Cantando” zaprezentowali okolicznościowy program słowno – muzyczny.
Natomiast pierwszą sztuką wystawioną przez teatr była luźna interpretacja komedii Aleksandra Fredry zatytułowana „Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna”
Wstęp darmowy!!
ZAPRASZAMY!!