𝟮𝟬-𝗹𝗲𝗰𝗶𝗲 𝗭𝗲𝘀𝗽𝗼ł𝘂 𝗣𝗶𝗲𝘀́𝗻𝗶 𝗶 𝗧𝗮𝗻́𝗰𝗮 𝗘𝗰𝗵𝗼 𝗗𝗼𝗹𝗶𝗻𝘆
W sobotę, 1️⃣3️⃣ maja w Biadolinach Radłowskich odbył się uroczysty jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca Echo Doliny. Doniosłe wydarzenie 2️⃣0️⃣-lecia istnienia zespołu zgromadziło wielbicieli zespołu
i ludzi z nim związanych. W uroczystościach wziął także udział Burmistrz Wojnicza.
🔴 Od dwudziestu lat „ECHO DOLINY” prezentuje i utrwala piękno folkloru krakowskiego, inspirując przy tym niezwykłą energią. Już od pierwszych występów „ECHO DOLINY” stał się wizytówką gminy Wojnicz. Działanie zespołu pozwala nam doświadczać przyjemności z oglądania tradycyjnych tańców ludowych w najlepszej oprawie. Jestem Państwu wdzięczny za pielęgnowanie naszego dziedzictwa. – powiedział Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu Jarosław Bujak.
🔴 Dzięki zaangażowaniu i zamiłowaniu do szczegółów zespół ECHO DOLINY prezentuje od lat wysoki poziom artystyczny skupiając się na odpowiednim doborze repertuaru, strojów i instrumentów. Barwny folklorystyczny anturaż i kultywowanie bogactwa języka oraz tradycji tańca ludowego, czyni zespół orędownikiem polskiej kultury.
🔴 Sukcesy Zespołu, to zasługa konkretnych osób – ich pasji, ciężkiej pracy oraz stawiania sobie kolejnych, ambitnych wyzwań. Wasza postawa jest najlepszym dowodem na to, że „chcieć znaczy móc”.
Dziękujemy Panu Januszowi Król Kierownikowi zespołu oraz Pani Dorocie Bodzioch Instruktor Zespołu za ciężką pracę.
Życzymy kolejnych licznych SUKCESÓW ❤️
Dziękujemy, że jesteście częścią naszej Instytucji.