Zajęcia plastyczne dla dorosłych i seniorów

dzień tyg.:
godz.:
instruktorka:
Stanisława Kumorek
opłata:
brak
miejsce:
Dom Grodzki w Wojniczu, II piętro

Na naszych zajęciach wyrazić można coś, czego nie da się opowiedzieć słowami. Za pomocą ilustracji możemy nadać formę wizualną emocjom, wyobrażeniom. Ilustracja to też sposób wypowiadania myśli, narzędzie do komentowania rzeczywistości. Związana z literaturą dopowiada lub dopełnia treść. Takie zagadnienia poruszać będziemy podczas warsztatów opartych o autorski program, podczas których każdy uczestnik i uczestniczka będą wykonywać swoje własne ilustracje. Każde zajęcia to inny temat oraz dopasowana do jego realizacji technika. Tworzyć będziemy na papierze, na różnych formatach, wykorzystywać będziemy techniki rysunkowe i malarskie (m.in. akwarela, farby ecoline, tempery, ołówki, kredki, kolaż). Będziemy realizować prace z wyobraźni oraz w oparciu o materiał zdjęciowy. Omawiać będziemy także zasady kompozycji, znaczenia kolorów, kontrast, deformację, przestrzeń, uchwycenie ruchu. Uczestnicy zapoznawać się będą z twórczością ilustratorek i ilustratorów polskich oraz zagranicznych, będziemy oglądać ciekawe albumy i prezentacje, które posłużą do inspiracji. Uczestnicy i uczestniczki dzięki zajęciom będą umieli swobodnie posługiwać się technikami artystycznymi i środkami plastycznymi, będą samodzielnie realizować swoje pomysły i śmiało podchodzić do rysunku i malarstwa. Finałem cyklu zajęć będzie wspólna wystawa i publikacja zawierająca najciekawsze prace.