Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu może rozszerzyć swoją ofertę imprez plenerowych. Teraz ich organizacja będzie tańsza, łatwiejsza i szybsza. Dzięki wsparciu z budżetu państwa nasza Instytucja wzbogaciła się o mobilny agregat prądotwórczy oraz wyposażenie do pracowni plastycznej.

Nowy sprzęt znacznie rozszerzy możliwości organizacji imprez na terenie całej gminy. Mobilny agregat prądotwórczy daje możliwość zorganizowania wydarzenia bez uzależnienia od stałego źródła prądu.
Nowy sprzęt będzie idealnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju imprez, począwszy od małych, lokalnych festiwali, aż po duże koncerty. Zakup mobilnego agregatu prądotwórczego zwiększył potencjał Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu.
Koszt zakupu mobilnego agregatu prądotwórczego wyniósł 72 999,00 zł. Ośrodek Kultury wydał na jej zakup 14 599,80  zł, na pozostałą kwotę pozyskał dotację w wysokości 58 399,20 zł ze środków Funduszu Promocji Kultury, programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Całkowity koszt zakupu wyposażenia do pracowni plastycznej to 75 707,04 zł. Pozyskana kwota dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na ten cel to 60 572,63 zł. Wkład własny wyniósł 15 134,41 zł.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictw Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury