O nas

Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu

to ośrodek edukacji artystycznej i animacji społeczno-kulturalnej zlokalizowany w samym sercu Wojnicza. Historią sięga do roku 1973, kiedy został powołany do życia, przez ówczesne władze. Dzisiejszy GOK to miejsce otwarte na różnorodność, czerpiące z wielu dziedzin sztuki, innowacyjne i elastyczne. 1 luty 2020 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii GOKu, w tym dniu po wielu latach przerwy wznowiono działalność Kina Wawel w Wojniczu, który jest bardzo ważną częścią naszej działalności.

Obecne GOK prowadzi swoją działalność w Domu Grodzkim w Wojniczu oraz w Biadolinach Radłowskich. Posiadamy szereg pracowni tematycznych, salę widowiskową (znajdującą się w Kinie Wawel), oraz studio fotograficzne. Prowadzimy również zespoły artystyczne tj. Zespół folklorystyczny ECHO DOLINY z Biadolin Radłowskich, BIG BAND UNIVERSAL oraz Orkiestrę Dętą Miasta Wojnicza.

Kultura to nie tylko idee, symbole i artefakty, to przede wszystkim ludzie i ich historie. Poprzez swoje działania Nasza Instytucja integruje lokalną społeczność i jest jej liderem. Wsłuchujemy się w oczekiwania, wspierając oddolne inicjatywy, czyniąc kulturę bardziej dostępną.

Misja

Misją GOKu jest zbliżanie ludzi, dzięki któremu zmniejszamy dystans społeczny, pielęgnujemy lokalne więzi i historie oraz uczymy odpowiedzialności za swoje otoczenie. GOK to także autorska koncepcja edukacji w kulturze i poprzez kulturę.

Wizja

GOK chce być nowoczesną placówką kulturalno-edukacyjną, której oddziaływanie wykracza daleko poza gminę Wojnicz. Naszym celem jest tworzenie warunków do swobodnego eksperymentowania w kulturze, indywidualny rozwój oraz nabywanie nowych umiejętności. GOK ma tworzyć platformę współpracy i dialogu, kreować przestrzeń wspólną, wspierając tym samym powstawanie nowej przestrzeni publicznej.

Nasza scena

Można wyliczyć wiele powodów, dla których wielbiciele teatru, baletu, tańca, kabaretu i muzyki powinni odwiedzać Scenę GOK. Nie tylko dlatego, że jest nowoczesna – generalny remont odbył się w 2019 r., różnorodna i poszukująca. I nawet nie z tego powodu, że rok w rok odświeżamy jej repertuar i wizerunek.

Scena GOK to wielobarwna mozaika zdarzeń. Kilka razy w miesiącu, przez cały rok, na co dzień i od święta nakręcamy na niej kulturę. Repertuar Sceny tworzony jest tak, by publiczności dać możliwość zobaczenia spektakli powstałych w naszej Instytucji. Dbamy też o to, aby był różnorodny i zadowolił rozmaite gusty. Pamiętamy o dzieciach, młodzieży i seniorach, osobach spragnionych sztuki wysokiej i dobrej rozrywki. Odnowiona w 2019 r. sala widowiskowo kinowa może pomieścić na widowni 112 osób.
Już teraz zapraszamy!

Praca w GOK Wojnicz

Aktualne oferty pracy publikowane są na stronach BIP GOK w zakładce Praca. Dokumenty aplikacyjne niedotyczące aktualnych ofert pracy publikowanych na stronach BIP GOK, a także te nieposiadające odpowiednich zgód na przetwarzanie danych osobowych, nie będą przyjmowane oraz przetwarzane przez GOK oraz będą niezwłocznie usuwane z baz danych i serwerów bez powiadamiania o tym osób je wysyłających.